V Niedziela ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO – 02.05.2021 r. OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Dziś V Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego – W tym miesiącu modlimy się za młodzież zdającą egzaminy maturalne, o dobry wybór dalszej drogi życiowej oraz nieustannie modlimy się o ustanie pandemii koronawirusa.
 2. W poniedziałek mamy Uroczystość NMP Królowej Polski. Porządek Mszy św. jak w każdą niedzielę. Msza św. w intencji Ojczyzny 3 maja o godz. 9.30.
 3. W tym tygodniu przypada I czwartek i I piątek miesiąca. W I czwartek spowiedź św. w Jabłonnie od godz. 17.00 do 18.00 w kościele Pana Jezusa. W I piątek spowiedź św. w Kaczkowie od godz. 17.00 do 17.40. O godz. 18.00 Msza św. z nabożeństwem do Serca Pana Jezusa.
 4. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu: – w poniedziałek mamy uroczystość NMP Królowej Polski, – we wtorek św. Floriana m., patrona strażaków. Strażakom zechciejmy wyrazić naszą wdzięczność szczególną modlitwą w ich intencji. – w czwartek mamy święto św. app. Filipa i Jakuba, – w sobotę mamy uroczystość św. Stanisława bp. i m. głównego patrona Polski i Archidiecezji. Solenizantom i Jubilatom składamy modlitewne życzenia obfitych Łask Bożych.
 5. W minionym tygodniu została miały miejsce prace porządkowe przy probostwie. Bardzo serdecznie dziękuję pani Sołtys i pozostałym osobą za ich trud. Dziękuję również panu Zygmuntowi za skoszenie trawy przy kościele w Jabłonnie.
 6. Nabożeństwa majowe.

W Kaczkowie przed wieczorną Mszą św. o godz. 17.40; w niedzielę po Mszy św. o 11.15;

W Jabłonie w kościele o godz. 17.00; w niedzielę po Mszy o 9.30;

W Rojęczynie i Lasotkach o godz. 19.00.

 1. Proszę o odpowiedzialne, to znaczy respektujące wszystkie zasady uczestnictwo w nabożeństwach z zachowaniem ograniczonej liczby osób. Gdyby liczba przekroczyła wymaganą ilość osób, pozostali muszą pozostać na zewnątrz kościoła z zachowaniem dystansu (Komunii Świętej będę także udzielać na zewnątrz). Proszę w pierwszym rzędzie umożliwić uczestniczenie we Mszy św. tym, którzy zamówili intencję Mszy św.
 2. Biuro Parafialne czynne we wtorek po wieczornej Mszy św. i w sobotę od 9.00 – 11.00.
 3. Serdecznie dziękuję za posprzątanie kościoła.

Z tydzień proszę parafian: Rojęczyn 4, 5, 6/1, 6/2;

Jabłonna 34.

 1. Po zakończonej liturgii można nabyć: „Przewodnik Katolicki” (6 zł).
 2. Wszystkim dziękujemy za modlitwę i złożone ofiary. Bóg zapłać.